سوالات متداول
بازدیدکننده گرامی جهت دیدن کامل مطالب و عکس ها حتما مرورگر خود را آپدیت کنید............................گزینه های سمت چپ صفحه دارای مطالب مهم می باشد.............پرفروش ترین محصولات را در پیشنهادات ویژه ببینید.
مزایای خرید ایننترنتی از وب سایت شیماز
  • خرید محصولات اصل با گارانتی یک سال
  • قیمت نمایندگی
  • سرویس رایگان در تهران و ارسال رایگان به باربری برای شهرستانها
  • شرایط گارانتی تعویض به مدت سه ماه از تاریخ خرید با توجه به شرایط گارانتی
  • صرفه جویی در وقت و خرید جنس مورد نظر بدون دخالت واسطه
  • تجربه لذت خرید اینترنتی
ساعت کار شرکت:9 الی 17 به جز پنج شنبه و جمعه
کلیه تولیدات و محصولات شیماز در حجم و ابعاد مختلف ساخته میشود
 

مصرف کننده گرامی سوالات زیر توسط کاربران دستگاه ها مطرح گردیده و لذا درخواست ما همکاری شما در تکمیل کردن این لیست می باشد.با تشکر

  پرسش :آیا می توان دستگاه خریداری شده از طریق وب سایت را مرجوع کرد؟

پاسخ :

مصرف کننده حداقل 7 روز کاری وقت برای انصراف از قبول خود بدون تحمل جریمه و یا ارائه دلیل دارد. در زمینه کالا تنها هزینه تحمیلی بر مصرف‌کننده،در صورت عدم آسیب دیدگی دستگاه، هزینه بازپس فرستادن کالا و هزینه بسته بندی خواهد بود.
مبلغ پس از کسر هزینه ها به حساب خریدار واریز می گردد.

تذکر : در صورت وارد شدن هر گونه آسیبی به دستگاه شرایط انصراف از خرید و مرجوعی منتفی می باشد.


 پرسش : دستگاه به برق می باشد ولی با روشن کردن کلید پاور هیچ چراغی روشن نمی شود علت چیست؟

پاسخ : ابتدا از اتصال کامل کابل دستگاه مطمئن شوید اگر مشکل حل نشد می بایستی فیوز دستگاه را تعویض کنید.نحوه تعویض فیوز در قسمت دریافت کاتالوگ (گزینه های سمت چپ چهارمی از بالا) به صورت تصویری توضیح داده شده است .


پرسش : تفاوت فور با انکوباتور چیست ؟

پاسخ : دارای دو تفاوت عمده می باشد :

 

1- فور دارای درب فلزی می باشد ولی انکوباتور دارای درب شیشه ای و یا درب با پنجره شیشه ای می باشد.

2- فور دارای المنت های قویتر و در نتیجه دمای بالاتر و دقت دمایی کمتری می باشد ولی انکوباتور دارای دمای کمتر و دقت دمایی بالاتری می باشد .


پرسش : چرا دستگاه های هوشمند قبل از اینکه به دمای مورد نظر برسند خاموش و روشن می شوند؟

پاسخ : این دستگاه ها دارای سیستم کنترل PID بوده و برای رسیدن به دمای مورد نظر به صورت اتوماتیک خاموش و روشن می شود تا به دمای تنظیمی با دقت بیشتری برسد .


پرسش : چرا دستگاه های فن دار قبل از رسیدن به دمای مورد نظر فن آن خاموش و روشن می شود؟

پاسخ : به دلیل داشتن سیستم PID و نیز عملکرد همزمان فن و سیستم گرمایشی (المنت). هنگامی که المنت دستگاه روشن می باشد فن روشن و هنگامی که خاموش می باشد فن نیز خاموش می شود .


پرسش : چرا در سیستم های PID زمان رسیدن به دمای مورد نظر بیشتر از سیستم های ON/OFF می باشد؟

پاسخ : به دلیل اینکه در سیستم های PID دستگاه با شیب دمایی کم و به صورت پله به پله خود را به دمای مورد نظر می رساند ولی در سیستم های ON/OFF دستگاه یکباره خود را به دمای مورد نظر می رساند و در نتیجه در سیستم های ON/OFF خطای دمایی بالاتر می باشد.


پرسش : دستگاه آون چیست ؟

پاسخ : نام دیگر دستگاه فور می باشد .


 پرسش : دستگاه اتو چیست؟

پاسخ : نام دیگر دستگاه انکوباتور می باشد .


پرسش : یک دستگاه فور تایمردار دارم ولی با چرخاندن ترموستات دستگاه گرم نمی کند.چرا؟

پاسخ : مصرف کننده گرامی دقت فرمایید که در دستگاه هایی که تایمر مکانیکی (غیر دیجیتال) دارند می بایستی ابتدا تایمر فعال گردد و سپس ترموستات تنظیم گردد. در ضمن اگر زمان تایمر تمام شده و صفر گردد گرم کن دستگاه از مدار خارج شده و دستگاه شروع به سرد شدن می کند .


پرسش : یک دستگاه فور دیجیتال تایمردار(تایمر مکانیکی) دارم و می خواهم روی 150 درجه سانتی گراد 2 ساعت کار کند لطفا راهنمایی کنید .

پاسخ : ابتدا تایمر دستگاه را در خلاف جهت عقربه های ساعت روی حالت BY PASS قرار دهید و سپس توسط ترموستات دمای 150 را تنظیم کنید پس از مدت زمانی نمایشگر دستگاه به دمای تنظیمی (150 درجه) می رسد در این هنگام تایمر را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا به 120  برسد. با اتمام کار تایمر گرم کن دستگاه از مدار خارج شده و اصطلاحا کار دستگاه تمام می شود .


پرسش : تفاوت آلومینیوم با استیل در دستگاه ها چیست ؟

پاسخ : آلومینیوم به دلیل اینکه نور و حرارت را جذب کرده و بازتاب نمی کند سبب می شود دستگاه دقت دمایی بالاتری داشته باشد. ولی استیل نور را بازتاب کرده و سبب ایجاد خطای جزیی در سنسور می شود و حدود چند درجه خطای دمایی ایجاد می کند در حالیکه مقاومت و استحکام استیل از آلومینیوم بیشتر بوده و قابلیت تمیز کردن را نیز دارد.


پرسش : کوره الکتریکی را تازه خریده ام و به برق زدم و طبق دستور کار دستگاه روشن کردم پس از چند دقیقه دود و بخار زیادی از آن بیرون زد مشکل چیست؟

پاسخ : نگران نباشید.این موضوع کاملا عادی است .شما باید رژیم اولیه دستگاه را اجرا کنید تا رطوبت داخل دستگاه خشک شده و سپس کار را با آن ادامه دهید.جهت اطلاعات بیشتر از رژیم اولیه به بخش کوره ها مراجعه کنید.